Haber Amasya
 
 

ÖZGÜR ÖZDEMİR MEDYA TV DE KONUK

Sezgin Ünsal hazırlayıp sunduğu ‘’ Bir konu bir Konuk ‘’ programının bu haftaki konuğu Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir ..
Bu haber 5 yıl önce eklenmiş

Taşova Belediye Başkanı Özgür ÖZDEMİR 15 Şubat 2014 Cumartesi günü saat:13:00-15:00 arası Medya Tv'de Sezgin ÜNSAL'ın hazırlayıp sunduğu ''Bir Konu Bir Konuk'' ve saat 16:00-18:00 arası Medya Fm'de Müslüm Söyler'le ''Başka Açıdan'' programlarına konuk oluyor. Özgür Özdemir ile hem eğitimden,hem toplumsal olaylardan,hem siyaset, hem sivil toplum kuruluşları hem de Müslüm Söyler'in engelliler konusunda hazırlayıp sunduğu ''Başka Açıdan'' da engelliler konusunda yerel yönetimlerin faaliyetleri konuşulacak. Her konuda doğaçlama yolunda ilerleyen bu özel programları kaçırmamanızı öneriyoruz. Özgür Özdemir Kimdir ? 1957 yılında Taşova Güvendik köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Esençay Beldesi'nde orta ve lise öğrenimini Taşova Lisesi'nde tamamladı. Samsun Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü ve Anadolu Üniversite'si Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerini bitirdi. Daha sonrada Ankara Gazi Üniversite'si Eğitim Bilimleri Fakültesi'ni bitirerek müfettişlik hakkınıda kazandı. 1979 yılında Taşova Tekel İşletmesi'nde işçi olarak çalışan Özdemir, 1980 yılında Tekke Ortaokulu Müdürlüğü, 1983 yılında Taşova Kız Sanat Okulu Müdür Yardımcılığı, 1986 1994 yılları arasında da Taşova Lisesi Müdürlüğü yaptı. 1994 yılında Anavatan Partisi'nden Taşova Belediye Başkanlığı'na aday olan Özdemir, 500 oy farkla Taşova Belediye Başkanlığı'nı kazandı. 1995 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'ne geçen Özdemir'e rozetini Taşova'ya gelen MHP Genel başkanı Alparslan Türkeş taktı. 1999 yılında 278 oy farkla MHP'den tekrar Belediye Başkanı olan Özgür Özdemir, Amasyaspor ve Taşovaspor yönetiminde de bulundu. Özel kütüphanesinde 20 bin kitabı bulunan Özgür Özdemir, öğretmenlik ve Belediye Başkanlığı dönemlerde Taşova'da çok sayıda kalıcı esere imza attı. Bu eserlerin başında şehir merkezine 3 adet köprü yapımı, Yeni Mahalle parkı, LPG İstasyonu, halı saha, yeni itfaiye ve fen işleri binaları ile geniş alana sahip araç parkı kazandırdı. Özdemir, yöneticiliği döneminde bir çok ödül ve plaketin yanı sıra Türk Dil Kurumu'ndan Türkçe'ye destek veren ilk belediye başkanları arasında yerini aldı. Özgür Özdemir döneminde dört kere yapılan festivallerle ilçenin ulusal bazda tanıtımı yapıldı. 1996 yılından beri Türk Kızılay'ı Taşova Şube Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Özdemir, 2009 yerel seçimleri içinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Taşova Belediye Başkanlığına aday oldu. Evli ve dört çocuk sahibi olan Özdemir;AK Partiden 2009 yerel seçimlerine aday olan Özdemir, ilçe tarihinin en yüksek oyu ve en büyük farkını yaparak 2700 oy ve 900 fark ile Taşova Belediye Başkanlığı şerefine seçmenleri tarafından layık görülerek görevine başlamıştır..
Yorum Yaz

: Adınızı yazınız, Maksimum 1000 karekter.
0505 [Lütfen yandaki rakamı kutucuğa giriniz aksi takdirde yorum eklenmeyecektir.]

   Yorumlar
   
..
 

  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Yorumlar    

  Genel Haberler    
  AMASYALI SANATÇI YAKUP YAVRU YAŞAMINI YİTİRDİ..  
  TAŞOVA İLÇESİNİN İLK VE TEK SARI BASIN KARTLI..  
  BAŞARILI BAŞKAN HASAN TOPAL ÇALIŞMALARINDA ..  
  SANATÇI MÜRÜVET GEÇİLİ’DEN TAŞOVA YA ZİYARET..  
  KUŞADASI GİRİT FESTİVALİNDE BÜYÜK İLGİ..  
  İŞ ADAMI MEHMET SARI DAN MUHTEŞEM İFTAR..  
  SEVİLEN SANATÇI ELİF DİKMEN’İN YENİ ALBÜMÜ ÇI..  
  AMASYA VAKFINDAN BİR İLK..  
  GÜMÜŞHACIKÖY DE CEZAEVİNİN ÇATISI UÇTU..  
  MERA TALANINA DESTEK KÖYÜ HALKINDAN BÜYÜK TEP..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Taşova net - ziyaret et  
  Taşova Gazetesi - ziyaret et  
  Amasya Bilgi - ziyaret et  
 
  Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Haber Amasya | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır.
Tel - Fax : 0216 xxx xx xx / Email : haberamasya@gmail.com 
Haber Amasya  
   Haber Amasya yayınlanan diğer haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir. www.haberamasya.com