Haber Amasya
 
 

AMASYA EMİT FUARINDA YERİNİ ALDI

Bu yıl 18′incisi düzenlenen EMITT 2014 Turizm Fuarı Tüyap’ta başladı. 70 ülke ve 4 bin 500 kuruluşun katılımıyla açılan fuara ilk kez sağlık ve ..
Bu haber 5 yıl önce eklenmiş
Bu yıl 18′incisi düzenlenen EMITT 2014 Turizm Fuarı Tüyap’ta başladı. 70 ülke ve 4 bin 500 kuruluşun katılımıyla açılan fuara ilk kez sağlık ve kış turizmi de girdi. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, yerli ve uluslararası sektör oyuncularını 18′inci kez aynı çatı altında buluşturdu. 70′e yakın ülke, 4 bin 500′ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımıyla açılan fuarda, bu yıl ilk kez sağlık ve kış turizmi holleri de yer aldı. Fuarın açılış törenine katılan Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye’nin 2002′den bu yana hem turizm hem de ekonomide büyük ilerlemeler kaydettiğini söyledi. Amasya’nın değerlerinin İstanbul’da tanıtıldığı “EMITT 18. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı”nda Amasya rüzgarı esti. Amasya Belediye Başkan yardımcısı Osman Akbaş, ilimizin sahip olduğu değerlerin mümkün olduğu kadar çok sayıda insanla buluşturulmasının önemine vurgu yaparak, bu anlamda ulusal ve uluslararası organizasyonlarda yer aldıklarını, önemli organizasyonlardan biri olan EMITT Fuarı’nda yer almaktan da mutluluk duyduklarını ifade etti. İlimizden turizm firmalarının temsilcilerinin kendilerine ayrılan stantlarda firmalarını tanıttıkları fuarda, ilimizin tarihi, kültürel zenginlikleri; tanıtım CD’leri ve broşürlerle ziyaretçilere ulaştırılırken, tescilli meyvemiz elma başta olmak üzere ilimize özgü lezzetler de konukların beğenisine sunuldu. Bu yıl 18′incisi düzenlenen EMITT 2014 Turizm Fuarında yer alan Amasya standını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özarslan ve önceki Amasya valileri Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ve Kemal Nehrezoğlu ile birlikte çok sayıda vali ve davetli ziyaret etti.


Yorum Yaz

: Adınızı yazınız, Maksimum 1000 karekter.
0505 [Lütfen yandaki rakamı kutucuğa giriniz aksi takdirde yorum eklenmeyecektir.]

   Yorumlar
   
..
 

  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Yorumlar    

  Genel Haberler    
  AMASYALI SANATÇI YAKUP YAVRU YAŞAMINI YİTİRDİ..  
  TAŞOVA İLÇESİNİN İLK VE TEK SARI BASIN KARTLI..  
  BAŞARILI BAŞKAN HASAN TOPAL ÇALIŞMALARINDA ..  
  SANATÇI MÜRÜVET GEÇİLİ’DEN TAŞOVA YA ZİYARET..  
  KUŞADASI GİRİT FESTİVALİNDE BÜYÜK İLGİ..  
  İŞ ADAMI MEHMET SARI DAN MUHTEŞEM İFTAR..  
  SEVİLEN SANATÇI ELİF DİKMEN’İN YENİ ALBÜMÜ ÇI..  
  AMASYA VAKFINDAN BİR İLK..  
  GÜMÜŞHACIKÖY DE CEZAEVİNİN ÇATISI UÇTU..  
  MERA TALANINA DESTEK KÖYÜ HALKINDAN BÜYÜK TEP..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Taşova net - ziyaret et  
  Taşova Gazetesi - ziyaret et  
  Amasya Bilgi - ziyaret et  
 
  Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Haber Amasya | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır.
Tel - Fax : 0216 xxx xx xx / Email : haberamasya@gmail.com 
Haber Amasya  
   Haber Amasya yayınlanan diğer haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir. www.haberamasya.com