Haber Amasya
 
 

DR BEKİR NECATİ ŞİMŞEK AK PARTİ DEN ADAY ADAYI

İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Bekir Necati Şimşek AK partiden İstanbul 1.Bölge Milletvekili aday adaylığı nedeniyle görevinden İstifa Etti...
Bu haber 3 yıl önce eklenmiş

İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Bekir Necati Şimşek Ak parti Milletvekili aday adaylığı nedeniyle görevinden  istifa etti. Daha önce Amasya ve Düzce İllerinde Sağlık Müdürlüğü ve son olarak İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Dr. Bekir Necati Şimşek İstanbul 1. Bölge’den Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Dr. Bekir Necati Şimşek, 1957 yılında Amasya’nın Taşova ilçesinde doğdu. 1971 yılında Kartal Ortaokulu, 1975 yılında Haydarpaşa Lisesi(Devlet parasız yatılı) bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Siyasal ve Sosyal faaliyetlere eğitiminin ilk yıllarında giren Şimşek, orta ve yükseköğreniminde öğrencilik yıllarında, MTTB Haydarpaşa Temsilciliği ve Akıncılar Derneği Kartal Şube Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra 1984 yılında memuriyet hayatına başlayan Şimşek memuriyet yaşamı boyunca Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Özürlülerden sorumlu Başbakanlık Müşavirliği, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı Tıbbi Hizmetler Daire Başkanlığı, İBB Hıfzıssıhha ve Özürlüler Müdürlüğü, Kartal İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü yapmıştır. O yıllarda bir taraftan Taşra ve Merkez Bürokrasideki görevlerini başarılı bir şekilde yerine getiren Şimşek, diğer tarafta aktif bir şekilde sivil toplum ve sendika faaliyetlerinde bulunmuştur. Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in kurucular kurulunda yer alan Şimşek aynı zamanda Sağlık alanında eğitim gören öğrencilere burs sağlayan Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Mütevelli Heyetinde yer almaktadır. Kurucusu olduğu kurumların yanı sıra İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği, Sağlık-Der Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kartal Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı yapmıştır. Halen Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkez Onur Kurulu Başkanı ve birçok Sivil Toplum Örgütünün üyesidir. Öğrencilik yaşamından bu yana Türk siyasî hayatı içinde olan Şimşek’in siyasi yaşamı 1975 yılında Milli Selamet Partisi Kartal Gençlik Kolları İlçe Sekreteri olarak başlamış fakat 1980 Darbesinde çalışmalarından dolayı cezaevine girmesi sebebiyle sekteye uğramıştır. Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde Milletvekili ve Belediye Başkanlığı adaylıkları ve Genel Merkez Parti Müfettişliği yapmış olan Şimşek, en son Halkın Sesi Partisi’nde Başbakan Yardımcısı Prof Dr Numan Kurtulmuş’un danışmanlığını yapmıştır.
Yorum Yaz

: Adınızı yazınız, Maksimum 1000 karekter.
0505 [Lütfen yandaki rakamı kutucuğa giriniz aksi takdirde yorum eklenmeyecektir.]

   Yorumlar
   
gönül hayati özkan - 3 yıl önce yazılmış..
Güzel Kardeşim;İsabetli bir karar vermişsiniz.Gecikmiş olan yerinizi,ALLAH Nasip eder İNŞALLAH.Dualarımız ile gönlümüz ile,ALLAH Rızası için Sizlerle beraberiz.Yolunuz açık olsun.

gönül hayati özkan - 3 yıl önce yazılmış..
Güzel Kardeşim;İsabetli bir karar vermişsiniz.Gecikmiş olan yerinizi,ALLAH Nasip eder İNŞALLAH.Dualarımız ile gönlümüz ile,ALLAH Rızası için Sizlerle beraberiz.Yolunuz açık olsun.

 

  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Yorumlar    

  Genel Haberler    
  AMASYALI SANATÇI YAKUP YAVRU YAŞAMINI YİTİRDİ..  
  TAŞOVA İLÇESİNİN İLK VE TEK SARI BASIN KARTLI..  
  BAŞARILI BAŞKAN HASAN TOPAL ÇALIŞMALARINDA ..  
  SANATÇI MÜRÜVET GEÇİLİ’DEN TAŞOVA YA ZİYARET..  
  KUŞADASI GİRİT FESTİVALİNDE BÜYÜK İLGİ..  
  İŞ ADAMI MEHMET SARI DAN MUHTEŞEM İFTAR..  
  SEVİLEN SANATÇI ELİF DİKMEN’İN YENİ ALBÜMÜ ÇI..  
  AMASYA VAKFINDAN BİR İLK..  
  GÜMÜŞHACIKÖY DE CEZAEVİNİN ÇATISI UÇTU..  
  MERA TALANINA DESTEK KÖYÜ HALKINDAN BÜYÜK TEP..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Taşova net - ziyaret et  
  Taşova Gazetesi - ziyaret et  
  Amasya Bilgi - ziyaret et  
 
  Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Haber Amasya | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır.
Tel - Fax : 0216 xxx xx xx / Email : haberamasya@gmail.com 
Haber Amasya  
   Haber Amasya yayınlanan diğer haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir. www.haberamasya.com