Haber Amasya
 
 

AMASYALILAR DARICA'DA BULUŞTU

Kocaeli Darıca ilçesi Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliklerinde iki hafta geride kalırken, ..
Bu haber 4 yıl önce eklenmiş
Kocaeli Darıca ilçe Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliklerinde iki hafta geride kalırken, sahne alan Amasyalılar gecesinde binlerce insan gönüllerince eğlendi. Program öncesi protokole yemek ikramında bulunan dernek yönetimi, keşkek, gözleme, Amasya yöresine has bakraç ayran ve Amasya'da üretilen cevizli Amasya çöreği ile ziyafet verdi. Amasyalılar gecesinde açılış konuşmasını yapan Darıca Amasyalılar Dernek Başkanı Cengiz Yıldız, "Düzenlemiş olduğumuz Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında güzel ilimiz Amasyalılar Gecesinde sizlerle birlikte olmanın büyük mutluluğunu yaşıyorum. Darıca Belediye Başkanımız Şükrü Karabacak'ın bizlere sunduğu bu güzel atmosferde düzenlediğimiz gecemize iştirak eden tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyor, herkese iyi eğlenceler diliyorum" diyerek misafirleri selamladı. Geceye Amasya ilinin yöresel kıyafetleriyle katılan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise sekiz yıldır devam eden Şehirler ve Kültürler Kaynaşması'nda bütün bölge halkına ülkemizin kültürel zenginliklerini sunduklarını ve ülkemizin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine kadar her yöresinden esintiler sunulan bu güzel etkinliğin ülkemiz insanının birlik ve beraberlik içinde nasıl yaşanacağını herkese gösterdiğini ifade etti. Karabacak, "Doğusunda Ferhat Dağı,Batısında Kırklar Dağı ve iki dağın arasındaki Yeşil Irmağı ile,Kral mezarları,Çağlayan köprüsü,Hazeranlar Konağı,en zorlu savaşlarda bile teslim edilmeyen kalesiyle,misket elmasıyla, Ferhat ile Şirini, şehzadeleriyle, doğanın bütün güzelliklerini insanoğluna sunduğu bir yeryüzü cenneti olan güzel ilimiz Amasya'nın gecesine hepiniz hoş geldiniz.Hepinize iyi eğlenceler diliyorum" dedi.


Yorum Yaz

: Adınızı yazınız, Maksimum 1000 karekter.
0505 [Lütfen yandaki rakamı kutucuğa giriniz aksi takdirde yorum eklenmeyecektir.]

   Yorumlar
   
..
 

  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Yorumlar    

  Genel Haberler    
  AMASYALI SANATÇI YAKUP YAVRU YAŞAMINI YİTİRDİ..  
  TAŞOVA İLÇESİNİN İLK VE TEK SARI BASIN KARTLI..  
  BAŞARILI BAŞKAN HASAN TOPAL ÇALIŞMALARINDA ..  
  SANATÇI MÜRÜVET GEÇİLİ’DEN TAŞOVA YA ZİYARET..  
  KUŞADASI GİRİT FESTİVALİNDE BÜYÜK İLGİ..  
  İŞ ADAMI MEHMET SARI DAN MUHTEŞEM İFTAR..  
  SEVİLEN SANATÇI ELİF DİKMEN’İN YENİ ALBÜMÜ ÇI..  
  AMASYA VAKFINDAN BİR İLK..  
  GÜMÜŞHACIKÖY DE CEZAEVİNİN ÇATISI UÇTU..  
  MERA TALANINA DESTEK KÖYÜ HALKINDAN BÜYÜK TEP..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Taşova net - ziyaret et  
  Taşova Gazetesi - ziyaret et  
  Amasya Bilgi - ziyaret et  
 
  Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Haber Amasya | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır.
Tel - Fax : 0216 xxx xx xx / Email : haberamasya@gmail.com 
Haber Amasya  
   Haber Amasya yayınlanan diğer haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir. www.haberamasya.com